Naukowcy znaleźli nowy związek z konopi - 30 razy silniejszy od THC

 Strona główna / Przydatne informacje o marihuanie / Naukowcy znaleźli nowy związek z konopi - 30 razy silniejszy od THC

Naukowcy znaleźli nowy związek z konopi - 30 razy silniejszy od THC

Naukowcy z Włoch podczas eksperymentu odkryli nowy związek z konopi, który potencjalnie może być 30 razy silniejszy niż THC, najbardziej dyskutowany związek z marihuany.

Jak przez CNN, związek o nazwie THCP (Tetrahydrocannabiphorol) został znaleziony przez włoskich naukowców, którzy badali podstawowe chemikalia i związki cząsteczki.

Jak opublikowano w czasopiśmie Scientific Reports, związek konopi THCP działa w taki sam sposób jak THC. Celuje on w receptory kannabinoidowe w mózgu, wpływając na komunikację między neuronami.

Jedyna różnica polega na tym, że THCP jest 30 razy silniejszy od THC, ponieważ jego zdolności wiążące są silniejsze niż THC.

Naukowcy nie ustalili jednak jeszcze, czy wraz z siłą działania, związek ten jest również 30 razy bardziej psychodeliczny.

Według raportu CNN, w badaniu wykorzystano włoską medyczną marihuanę o nazwie FM2, aby wyizolować związki i zbadać podstawową chemię cząsteczki. Naukowcy wysłali związek do laboratoriów na test, aby dowiedzieć się, jaka jest zdolność THCP do wiązania się z układem endokannabinoidowym..

Raporty sugerowały, że THCP wiązał się z receptorami CB 33 razy silniej niż THC. I 66 razy silniej niż THCV. Wynik ten pozostawił autorów pracy zaintrygowanych i spekulowali, czy to był główny powód, dla którego niektóre marihuany działają lepiej niż inne.

"Oznacza to, że te związki mają większe powinowactwo do receptorów w ludzkim ciele," powiedziała dr Cinzia Citti, główna autorka badań i doktorantka w dziedzinie nauk przyrodniczych na Uniwersytecie Modena i Reggio Emilia we Włoszech.

"W odmianach konopi, w których THC występuje w bardzo niskich stężeniach, wtedy możemy myśleć, że obecność innego, bardziej aktywnego kannabinoidu może wyjaśnić te efekty." dodała.

Chociaż wiemy, jak CBD i THC działają w unisonie, aby uzdrowić ludzkie ciało, identyfikacja THCP może otworzyć więcej drzwi dla przemysłu konopi indyjskich. przemysł marihuany. Autor badania powiedział, że alkilowy łańcuch boczny jest kręgosłupem efektów kannabinoidów na nasz mózg, a wszystkie związki kannabinoidowe mają tylko łańcuch o długości pięciu atomów.

THCP różni się w tym aspekcie. Posiada łańcuch alkilowy o długości siedmiu atomów, co może być powodem jego potrójnej siły działania. Według autora jest to pierwszy przypadek, w którym wyizolowano kannabinoid o łańcuchu atomowym dłuższym niż pięć, gdyż jest to wyzwanie samo w sobie.

"Wyzwanie polega na tym, że wyizolowanie go może zająć dużo czasu, zwłaszcza w przypadku rzadkich źródeł," powiedział dr Jane Ishmael, profesor nadzwyczajny Oregon State University's College of Pharmacy. "Mam wrażenie, że te produkty były obecne w małych ilościach, więc to niespodzianka znaleźć naturalne produkty z rośliny konopi, o których wiemy od dawna".

To może być duży przełom, który może zmienić kierunek medycznego wykorzystania marihuany w kraju. Czekamy na więcej wiadomości w tej sprawie.


Kliknij, aby ocenić ten post![Total: 0 Average: 0]